technické dvere

chráňte svoj majetok

Bezpečnostné protipožiarne dvere

Bezpečnostné dvere zabezpečujú vstup do bytu pred násilným vniknutím. Zaradenie do bezpečnostnej triedy určuje, aký vysoký stupeň ochrany poskytujú. Bezpečnostné dvere 2. a 3. triedy sú schopné dobre ochrániť súkromný majetok. Vyššie triedy sa využívajú napríklad v bankách či archívoch.

Ponúkame certifikované dvere s bezpečnostnými prvkami (2. alebo 3. bezpečnostné triedy), ktoré zaisťujú ochranu majetku proti násilnému vniknutiu. Disponujú požiarnou odolnosťou 30 minút, nepriezvučnosťou 34 dB a dymotesnosťou Sa/S200. Sú osadené bezpečnostným zámkom Trilogia. Dvere RC2 sú určené do murovacej oceľovej zárubne. Dvere RC3 sa dodávajú v komplete s oceľovou zárubňou. Obe varianty sú dostupné ako otočné jednokrídlové polodrážkové dvere v unifarbách či drevodekoroch s povrchovou úpravou CPL.

Interiérové ​​bezpečnostné dvere sa najčastejšie používajú na vstup do bytov, kancelárií, obchodov alebo hotelových izieb. Nie sú ale vhodné na použitie vo vonkajších priestoroch.

Protipožiarne dvere

Protipožiarne dvere sú dvere so špeciálnou konštrukciou, ktorá zabraňuje rýchlemu šíreniu plameňov, dymu a tepla. Naše dvere vyhovujú požiarnej odolnosti do 30 minút a je možné ich montovať do kovovej zárubne alebo protipožiarnej obložkovej zárubne. 

Protiopožiarne a interiérové dvere dodávame v rovnakých dekóroch, môžete ich bez obáv kombinovať v rámci rovnakého interiéru. V ponuke modely plné aj profilované. Do priestorov s vyššou záťažou odporúčame protipožiarne dvere s vysoko odolnou povrchovou úpravou HPL.

Dvere je možné dodať v dvojdekorovom prevedení napríklad pre ich zladenie ako vstupné dvere nielen smerom do bytu, ale aj do chodby. 

Ďalšie varianty protipožiarnych dverí:

Dymotesné protipožiarne dvere

Fungujú ako požiarny uzáver a zároveň chránia proti šíreniu jedovatých splodín. Protipožiarna odolnosť EI1 30 C0-C4 zodpovedá požiarnej odolnosti do 30 minút. Dvere obmedzujú prenikanie studeného aj teplého dymu do 200 ° C (Sa/S200). Na výber je široká škála dekorov. Sú určené do schválenej oceľovej zárubne s PVC tesnením.

Protihlukové protipožiarne dvere

Dvere so zvýšeným hlukovým útlmom (vážená nepriezvučnosť 34 – 35 dB) a požiarnou odolnosťou. Hodnota požiarnej odolnosti je 30 minút. Sú určené do protipožiarnej obložkovej alebo protipožiarnej kovovej zárubne s tesnením. V ponuke v unifarbách či drevodekoroch s povrchovou úpravou CPL.

Všetky typy našich protipožiarnych dverí sú primárne určené na oddelenie požiarnych úsekov, kde to vyžaduje zákon. Možno ich použiť aj ako ekonomickú alternatívu vstupných dverí do bytu. Musíte však počítať s o niečo nižšou odolnosťou voči násilnému vniknutiu, než majú bezpečnostné dvere triedy RC2 a RC3, ktoré sú tiež požiarne odolné. Protipožiarne dvere však nie sú vhodné na oddelenie interiéru a vonkajších priestorov.

Protihlukové dvere

Protihlukové dvere sú dvere so zvýšenou zvukovou izoláciou. Používa sa pre nich tiež označenie akustické alebo zvukotesné dvere a sú vždy označené počtom decibelov, ktoré pohltia. V našej ponuke nájdete protihlukové dvere s garantovanou zvukovou izoláciou 35 dB až 38 dB. Záleží nielen na konštrukcii dverí, ale aj na použitých komponentoch (prah, padacia lišta…).

Protihlukové dvere sú vhodné všade tam, kde sú väčšie nároky na súkromie a pokoj (napríklad vstup do bytu, spálne, detskej izby alebo pracovne). Ide o dvere interiérové ​​- nie sú vhodné do vonkajších priestorov. V ponuke máme iba plné modely, pretože so sklenenou výplňou zvukotesnosť dverí výrazne klesá. Protihlukové dvere odporúčame osadiť do protipožiarnej obložkovej zárubne alebo kovovej zárubne s tesnením.

Klima dvere

Dvere so špeciálnou výstuhou, ktorá zabraňuje prestupu vlhkosti a tepla.

Ide o otočné polodrážkové dvere v jednokrídlovom variante. Sú vhodné do priestorov, kde sú rozdielnejšie klimatické podmienky (teplota a relatívna vlhkosť vzduchu). Typicky napríklad medzi stredne vykurované a vykurované miestnosti a hodia sa aj do kúpeľne, odvetrávanej komory, chodby či na oddelenie schodiska. Dostupné v unifarbách či drevodekoroch s povrchovou úpravou CPL.

Neviete si rady aké technické dvere sa najlepšie hodia pre váš interiér?

Naši odborníci pomôžu s výberom tých najvhodnejších. Obráťte sa na nás!