interiérové dvere

rozmanitá kolekcia pre každý priestor

Prevedenie interiérových dverí začína pri klasických otočných polodrážkových dverách, ale určite nimi nekončí. Stále obľúbenejší sa stáva ich moderný variant v bezfalcovom prevedení. Dverné krídlo v takom prípade dokonale lícuje so zárubňou. 

Aj spôsob otvárania dverí je rôznorodý. Doplňte otočné dvere tými posuvnými a vytvorte hravú kombináciu aj v rámci jedného interiéru. Posuvné dvere sú moderným estetickým, ale aj účelným prvkom. Ponúkame ich vo variante posuvných dverí po stene, ale u nás nájdete aj tie posuvné do puzdra.

Pokochajte sa našou ponukou modelov a dekorov a nájdite si ten svoj! Pre kompletnú predstavu o ponuke modelov prelistujte náš katalóg alebo navštívte predajňu v Pezinku.

Nižšie nájdete príklady modelov z jednotlivých kolekcií a galérii realizácií.

Ponuka klasických interiérových dverí

Ponuka ďalších modelov dverí

Ponuka matných interiérových dverí

Dekorové dvere

Dvere s klasickou konštrukciou dverného krídla, kedy je vnútorný rám opláštený doskou. Plné dvere dajú vyniknúť zvolenému dekoru, modely s rôznou mierou presklenia zase prepúšťajú svetlo naprieč miestnosťami. Voľba jeho priehľadnosti alebo priesvitnosti potom záleží na vašich preferenciách.

Príklady modelov z našej ponuky

Moderné materiály prepožičiavajú dverám najrôznejšie vlastnosti, ich voľbu by sme preto mali urobiť s ohľadom na nároky, ktoré na dvere kladieme. 

Dekorové dvere ponúkame v týchto povrchových úpravách:

Fóliované sú vhodné na použitie v interiéroch bez zvýšenej záťaže. Ich výhodou je najmä nízka cena.

Dvere s povrchom z CPL – laminované – vyhovejú aj náročnejšej prevádzke. Sú praktické z hľadiska mechanickej odolnosti, ich prednosťou je aj farebná stálosť a ľahká údržba. Rozmanitá ponuka dekorov v rôznych cenových hladinách.

CPL klasik


CPL standard

 

CPL premium

 

CPL deluxe

Pre profilované dvere sa využíva PVC fólia, ktorá dokonale zvýrazní ich štruktúru. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou a jednoduchou údržbou.

Vynikajúce vlastnosti prepožičiava dverám supermatný lakovaný povrch PerfectSense Topmatt. Na jeho povrchu nelepia odtlačky prstov, navyše je odolný proti opotrebovaniu, nárazu aj poškriabaniu.

Dvere FENIX s povrchovou úpravou stvorenou nanotechnológiou. Vďaka tejto patentovanej technológii majú hlboko matný povrch a zamatovú textúru s efektom „mäkkého dotyku“. Nezostávajú na nich odtlačky prstov, čo oceníte najmä pri tmavších farebných odtieňoch. Navyše sú vysoko odolné voči poškriabaniu a odolávajú aj bežným čistiacim prostriedkom. Zaujímavosťou je tiež to, že prípadné drobné mikroškrabance je možné opraviť, respektíve zaceliť za pomoci tepla a nanočastíc obsiahnutých v povrchovej vrstve.

Dvere s povrchovou úpravou z HPL (vysokotlakový laminát) sú maximálne odolné a ľahko udržiavateľné. Tieto vlastnosti predurčujú dverám dlhú životnosť a sú preto vhodné aj do miestností so stredným a vysokým zaťažením. Novo ponúkame aj dekory s antibakteriálnou úpravou.

HPL unibarvy

 

HPL antibakterial unibarvy

 

HPL antibakterial drevodekory

Dýhované dvere majú prírodnú povrchovú úpravu tvorenú tenkými listami drevín. Každý druh dreviny aj jednotlivý kus je charakteristický kresbou aj farebným odtieňom, ktorý sa v priebehu času vyvíja.

naša realizácia

inšpirujte sa jednotlivými prevedeniami dekorových dverí v interiéri

Rámové dekorové dvere

Konštrukciu rámových dverí tvorí viditeľný nosný obvodový rám, do ktorého sa vsadzuje sklo alebo plné výplne. Tento princíp výroby umožňuje veľký výber kombinácií výplní. Tieto výplne sú vsadené bez použitia zasklievacích líšt.

Príklady modelov z našej ponuky

Finálny povrchový materiál rámových dverí dokonale obaľuje každý plný diel zvlášť, vďaka čomu je dverné krídlo bez viditeľných spojov. Bez spojov sú aj zvislé vonkajšie hrany dverí.

Rámové dekorové dvere ponúkame v týchto povrchových úpravách:

Fóliovaný dverný komplet je vhodný na bežné použitie v interiéroch bez zvýšenej záťaže. Ich výhodou je najmä nízka cena. Je možné vyberať z nadčasových unifarebných i drevodekorov. 

Povrchová úprava soft CPL je odolná proti poškriabaniu a vyblednutiu. Ide o obchodné označenie povrchovej úpravy, nie o postup výroby. V ponuke celý rad drevodekorov.

Pri rámových dyhovaných dverách je povrchová úprava tvorená tenkými listami klasických aj exotických drevín, takzvanými dyhami. Pre dyhy je charakteristická ich unikátna kresba, ktorá sa líši aj na každom kuse tej istej dreviny a ktorej farebnosť sa v priebehu času vyvíja.

rámové dvere v interiéroch

inšpirujte sa jednotlivými prevedeniami rámových dverí

Lakované dvere

Lakované dvere sú opatrené nástrekom v rôznych farebných odtieňoch zo stupnice RAL. Možnosť zladenia s interiérom prostredníctvom presnej farby na prianie zákazníka patrí k ich hlavným výhodám. Na výber vodou riediteľné a polyuretánové laky. V ponuke základné modely s rozličným presklením, ale aj kolekcia plných profilovaných modelov alebo kombinácia presklenia a profilovania dverného krídla.

Exkluzívne lakované dvere EBC majú na svojom povrchu lak vytvrdený elektrónovým lúčom. Vďaka tejto technológii je povrch dokonale hladký bez pórov a textúry, vysoko mechanicky odolný a stály. Nadštandardná päťročná záruka na povrchovú úpravu a farebnú stálosť. V obore lakovaných dverí ide o top produkt s najlepším pomerom kvalita – cena.

naša realizácia lakovaných dverí

unifarby vládnu aktuálnym trendom interiérového dizajnu

Nevybrali ste si z klasických dverí? Prezrite si ostatné modely dverí

Ponuka jednotlivých modelov dverí, ktoré vieme vyrobiť alebo zaistiť u našich dodávateľov je veľmi rozmanitá. Ucelenú predstavu poskytne katalóg dverí a zárubní, pre ďalšie informácie zavítajte na našu predajňu v Pezinku, kde si môžete jednotlivé modely vo vybraných povrchových úpravách prezrieť.

Dalšie informácie

Systémy otvárania

Klasické otočné dvere majú dverné krídlo, ktoré sa otvára do priestoru miestnosti. Je upevnené na pántoch, a tie sú buď úplne viditeľné, alebo skryté, podľa prevedenia dverného kompletu. Otváranie pomocou kľučky, alebo madla v kombinácii s inovatívnym systémom Magnetic.

Posuvné dvere na stenu sú ideálnym riešením do už zariadených interiérov, pretože ich inštalácia nevyžaduje náročné stavebné úpravy. Posuvné dvere sú zavesené v koľajnici ukryté v garniži v dekore podľa priania zákazníka. Sú dodávané buď s obložkovou zárubňou alebo ako bezobložkové riešenie. Klasická kľučka je u nich nahradená madlom či mušľou.

Dvere, ktoré sa zasúvajú do puzdra sú najdokonalejším riešením úspory miesta, pretože umožňujú maximálne využitie priestoru v ich okolí. Avšak majú vyššie nároky na stavebnú pripravenosť (púzdro sa osadzuje už v priebehu hrubých prác). V ponuke ako v obložkovej, tak v bezobložkovej variante. Otváranie pomocou madla či mušle.

Možnosti prevedenia dverí

Polodrážkové prevedenie dverí má dverné krídlo opatrené polodrážkou (falcom), ktorý pri zatvorení dverí vystupuje nad rovinu zárubne. Dverný komplet je opatrený viditeľnými pántami na strane kam sa dvere otvárajú.

Bezfalcové dvere sú vsadené hlbšie do zárubne. Ich hrana je rovná a pánty sú skryté vo vnútri zárubne, vďaka čomu je dverné krídlo v zatvorenom stave v jednej rovine so zárubňou.

Reverzné dvere sú doplnkom k tým bezfalcovým. Otvárajú sa v opačnom smere, teda do zárubne. V kombinácii s bezfalcovými dverami zaistí čistú líniu s múrom aj pri dverách, ktoré sa otvárajú rôznymi smermi.

Neváhajte sa na nás obrátiť

Potrebujete pomôcť s výberom? Máte nejakú otázku k našej ponuke? Kontaktujte nás, sme tu pre vás!